Czasowa zmiana w funkcjonowaniu

Czasowa zmiana w funkcjonowaniu

Drodzy uStudniowicze!

Dziś mamy dla Was komunikat, którego się zapewne nie spodziewacie, wziąwszy pod uwagę naszą ostatnią aktywność związaną z promocją inicjatywy i obchodami rocznicy. Edycja kwietniowa będzie na razie ostatnią w obecnej formie. Piszemy „na razie”, gdyż wrócimy, gdy już poradzimy sobie z bieżącymi wyzwaniami. A są one dwa.

Po pierwsze – w maju wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Chcemy mieć pewność, że sprostamy wszystkim nowym wymaganiom, dlatego czeka nas dostosowanie się do nowego prawa.

Po drugie – jak pewnie wiecie, ostatnie edycje były rekordowe pod względem popularności. Gdy zaczynaliśmy inicjatywę rok temu, nie spodziewaliśmy się, że zmobilizuje ona do modlitwy tak wielu z Was. System, który tworzyliśmy od roku, przestaje zdawać egzamin – przy takiej ilości zgłoszeń zaczyna być niewydolny (maile od nas coraz częściej do Was nie dochodzą). Musimy zatem skonstruować go na nowo. (Nie bójcie się, po powrocie zasady działania inicjatywy będą takie same, zmieni się tylko zaplecze technologiczne. Nie będziemy tworzyć portalu randkowego).

By sprostać dwóm powyższym zadaniom potrzeba mnóstwa pracy i czasu. Niestety, grono koordynatorskie nie poszerza się tak szybko, jak byśmy chcieli. Pracy jest coraz więcej, a czasu na nią coraz mniej. Nie jesteśmy w stanie jednocześnie prowadzić bieżącej obsługi inicjatywy oraz rozwijać jej pod kątem organizacyjnym i technologicznym (a próbowaliśmy). Dlatego na czas nieokreślony zmieniamy formę inicjatywy. Szczegóły tej zmiany podamy już wkrótce. Na razie zdradzimy tylko, że inicjatywa będzie funkcjonować w formie niezbierającej żadnych danych osobowych użytkowników.

Jeśli chcecie wziąć udział w edycji kwietniowej, czas na zgłoszenia jest do 24 marca do godz. 21.59. Zgłoszenia nadesłane po tej dacie wezmą udział w edycji majowej, która będzie wyglądać już inaczej.

Gdyby ktoś chciał nas wspomóc, to potrzebujemy w tym momencie w szczególności prawników i programistów, ale przyda się każda para rąk chętnych do pomocy.

Jak zwykle – prosimy Was o modlitwę za nas. Jesteśmy tylko ludźmi i bardzo jej potrzebujemy.

Koordynatorzy

One Reply to “Czasowa zmiana w funkcjonowaniu”

Możliwość komentowania jest wyłączona.