Koordynatorzy odpowiadają #5: Wysyłka maili

Letters on desk
for Freddy Castro

Dostajemy liczne sygnały o tym, że wiadomości od nas trafiają do spamu, do innych folderów niż folder główny lub – co gorsza – w ogóle nie dochodzą:

ostatnia wiadomość trafiła do ofert, a nie do głównych, nie wiedzieć czemu.

Wiadomości przychodziły zgodnie z podanym harmonogramem, chociaż czasem lądowały w innych zakładkach niż główna (korzystam z poczty gmail, na innej działałoby to inaczej i podejrzewam, że jest to od Was niezależne).

W tym miejscu warto opisać, jak wygląda wysyłka maili do Was. Odbywa się ona bowiem w tym momencie dwutorowo. Maile do osób, które otrzymały przydział wysyłamy za pośrednictwem Outlooka. Wiadomości wysyłane są przez automat w kilkudziesięciosekundowych odstępach (by ominąć filtry antyspamowe). Wydawało nam się to wystarczającym rozwiązaniem. Niestety, gdy wysyłaliśmy drugi mail z edycji kwietniowej, otrzymaliśmy odpowiedź, że pierwszy w ogóle nie dotarł i dana osoba nie miała świadomości, że dostała przydział. To na razie pojedynczy sygnał, więc mamy nadzieję, że to wyjątek od reguły. Jeśli wiecie, że macie przydział i minął już dzień kolejnej wysyłki, a nic od nas nie przyszło – napiszcie nam o tym.

Wszystkie pozostałe wiadomości, czyli te, które nie zawierają spersonalizowanej treści, wysyłamy za pośrednictwem zewnętrznego serwisu mailingowego (MailChimp). Abyśmy mogli wysyłać do Was jakiekolwiek wiadomości, konieczna jest Wasza zgoda wyrażona przez kliknięcie linku potwierdzającego. W przeciwnym razie jesteśmy zmuszeni potraktować Wasze zgłoszenia jako nieważne. Mamy nadzieję, że rozumiecie to ograniczenie. Nie możemy bowiem, ot tak po prostu, ze zwykłego adresu e-mail wysłać tej samej wiadomości do kilkuset osób. Momentalnie zostalibyśmy zakwalifikowani jako siewcy spamu i byłby to koniec inicjatywy.

Wiadomości wysyłane przez MailChimpa mają tendencję do wpadania do różnych dziwnych folderów – od spamu po oferty. Prosimy więc, nim się z nami skontaktujecie, by poinformować, że nic od nas nie przyszło:
1) upewnijcie się, że potwierdziliście subskrypcję,
2) przeszukajcie dokładnie całą skrzynkę pocztową.

Kolejny wpis poświęcony będzie naszemu algorytmowi, bo – pomimo tego, że już o nim raz pisaliśmy – trafiło do nas pytanie o niego, które nas zadziwiło.

3 Replies to “Koordynatorzy odpowiadają #5: Wysyłka maili”

  1. Bo zarejestrowałaś się na edycję majową, która rusza 1 maja. Jeszcze ją przygotowujemy, dopiero co minął termin nadsyłania zgłoszeń. Będziemy wysyłać maile do jej uczestników 30 kwietnia lub (najpóźniej) 1 maja. Jeśli w tym terminie nic nie przyjdzie, daj znać 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.