Koordynatorzy odpowiadają #3: Możliwość edycji

Zamknięcie drzwi
fot. Michael Ramey

Uwaga! Post jest nieaktualny. Możliwość zmiany treści zgłoszenia już istnieje – za pomocą formularza aktualizacyjnego.  Okazało się to prostsze, niż początkowo zakładaliśmy 🙂 Niżej publikujemy wpis w formie, w jakiej się pierwotnie ukazał.

– – – –

Wiemy, że wielu z Was brakuje możliwości edycji raz wysłanych zgłoszeń. Dawaliście nam o tym znać w wiadomościach, pisząc:

Może lepiej byłoby gdyby można by edytować rubryki które nie zostały jeszcze wysłane do drugiej osoby?

To czego mi brakuje, to możliwości edycji swojego opisu, gdyby chciało startować się do kolejnej edycji.

Ta sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana od możliwości wysyłania wiadomości. Wymagałaby bowiem strony o zupełnie innych możliwościach technicznych. By wyedytować zawartość przesłanych pól, tak naprawdę musielibyśmy wprowadzić możliwość tworzenia kont, co wiązałoby się z wykupieniem certyfikatów zabezpieczających (na to potrzeba funduszy), musielibyśmy mieć chronioną bazę danych, w której przechowywalibyśmy Wasze hasła itd. Obecnie strona to zwykły blog, a Wasze zgłoszenia wpływają do nas mailowo. Nie sposób przy takim systemie wprowadzić zmian do raz wysłanych treści. Dlatego zwracamy Waszą uwagę na fakt, że zbieramy zgłoszenia przez cały miesiąc. Naprawdę nie musicie wysyłać formularzy w tej samej godzinie, w której dowiedzieliście się o inicjatywie (kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia). Zapiszcie sobie stronę w zakładkach, usiądźcie do wypełniania formularza na spokojnie, gdy będziecie mieć dużo czasu. Dobrze przemyślcie to, co chcecie o sobie napisać. Wtedy nie będziecie mieli potrzeby edycji raz wypełnionych pól. Zwracamy też Waszą uwagę na fakt, że jeśli będziecie chcieli wziąć udział w inicjatywie po raz kolejny, użyte zostaną dokładnie te same treści, które podaliście przy pierwszym zgłoszeniu. Nie wpisujcie więc tam danych, które się łatwo dezaktualizują. W momencie wysłania formularza wchodzicie do inicjatywy i zamykacie za sobą drzwi 🙂

kolejnym wpisie przyjrzymy się Waszym sugestiom zmian w konstrukcji samego formularza zgłoszeniowego.

One Reply to “Koordynatorzy odpowiadają #3: Możliwość edycji”

Możliwość komentowania jest wyłączona.