Podsumowanie edycji marcowej

28 marca zakończyła się pierwsza edycja modlitwy o dobrego współmałżonka. Nadesłane zgłoszenia pozwoliły na skompletowanie 29 duetów, składających się z panny i kawalera, którzy modlili się za siebie nawzajem. Co tydzień przesyłaliśmy im kolejne porcje informacji o sobie, a ostatniego dnia zapytaliśmy o chęć wymiany adresów e-mail. Do wymiany takiej doszło w przypadku 23 na 29 duetów.

Niestety, musimy się w tym miejscu uderzyć w pierś, bo nie obyło się bez pomyłki. W formule odpowiedzialnej za zliczanie odpowiedzi na pytanie o wymianę maili i podawanie informacji, czy do wymiany w przypadku danego duetu ma dojść, pojawił się błąd. Dokładnie literówka – zabrakło jednej cyfry, co sprawiło, że system zamiast brać pod uwagę odpowiedź mężczyzny i kobiety, dwa razy sprawdził odpowiedź mężczyzny. W efekcie do wymiany maili doszło także w dwóch przypadkach, w których kobieta jej nie zadeklarowała i w czterech, w których nie otrzymaliśmy w ogóle formularza zakończeniowego od danej panny.

O błędzie dowiedzieliśmy się od samych uczestniczek. Na szczęście te dwie, które nie wyraziły zgody, dały nam do zrozumienia, że nie jest to dla nich wielki problem. Jedna zaś odpisała uszczęśliwiona, bo nie zdążyła wysłać formularza, a chciała się wymienić. Nie zmienia to jednak faktu, że wystąpił niepożądany błąd, za który chcielibyśmy bardzo przeprosić. Zapewniamy Was też, że usterka została naprawiona i taka sytuacja już się nie powtórzy.

Piszemy Wam o tym, bo chcemy, by inicjatywa była w stu procentach przejrzysta. Szanujemy zaufanie, jakim nas obdarzyliście, powierzając swoje dane, robimy wszystko, by były bezpieczne. Pierwsza edycja zweryfikowała procedury, którymi się kierujemy, przez cały czas je doskonalimy.

Błąd z wysyłką wynikł między innymi ze zwykłego ludzkiego przemęczenia. Inicjatywa jest niekomercyjna, nie czerpiemy z niej korzyści majątkowych, a czasu wolnego mamy mało. Koniec edycji marcowej zbiegł się w czasie z przygotowywaniem kwietniowej, całość nas nieco przytłoczyła (łącznie od połowy lutego wpłynęło do nas ponad pół tysiąca zgłoszeń). W związku z tym przełożyliśmy na wcześniej termin zbierania zgłoszeń do edycji majowej – upływa on 21 kwietnia o 21.59. Da nam to czas na przygotowanie kolejnej edycji, jeszcze zanim będziemy finalizować poprzednią.

Raz jeszcze prosimy Was bardzo o modlitwę w intencji inicjatywy, powyższa sytuacja obrazuje, jak bardzo jej potrzebujemy.