Półmetkowe statystyki oraz zaproszenie do wsparcia inicjatywy

Mamy połowę marca, więc jesteśmy na półmetku zbierania zgłoszeń na kwiecień. Chcielibyśmy z tej okazji przedstawić wam aktualne statystyki. Do teraz swój udział w kolejnej edycji zgłosiło 178 osób, z czego… 162 to panny, a kawalerów jest zaledwie 16. Z tych 162 kobiet, 51 to osoby zgłoszone na marzec, które nie otrzymały przydziału i podtrzymały chęć wzięcia udziału w kolejnej odsłonie inicjatywy. Całość ilustruje poniższy wykres.

Jak widzicie, nasz problem z zachęceniem do inicjatywy odpowiedniej ilości mężczyzn pogłębia się. Liczyliśmy się z dysproporcją w tym kierunku, jednak jej rozmiary nas zaskoczyły. By inicjatywa miała sens i mogła trwać dalej, musimy dotrzeć do jak największej ilości mężczyzn, tak aby jak najbardziej zbilansować ilość składających deklaracje kobiet i mężczyzn. Doszliśmy do wniosku, że własnymi siłami nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc, do których by należało. Chcielibyśmy więc prosić Was o wsparcie. Wszyscy macie w sobie niesamowity potencjał, którego nie możemy zaprzepaścić. Dodatkowo internetowa forma inicjatywy sprawia, że razem mamy nieograniczony zasięg.

Widzimy obecnie pięć działań, w których można nas wspomóc:

1. Druk materiałów promujących (głównie kolorowych wizytówek na sztywnym papierze – bo ludzie ich nie wyrzucają tak szybko, jak ulotek).
2. Wychodzenie do miejsc, w których są duże skupiska facetów (np. wydziały technicznych uczelni) i zostawianie tam wizytówek lub wywieszanie plakatów.
3. Działania w sieci – pisanie o inicjatywie do męskich wspólnot.
4. Prowadzenie profilu inicjatywy na Facebooku.
5. Dodawanie wpisów z aktualnościami na stronie internetowej.

Obecnie wszystkie powyższe działania już wykonujemy własnymi siłami. Niestety mamy ograniczone moce przerobowe, czas oraz środki finansowe. Wszyscy mieszkamy w jednym mieście, więc jesteśmy również ograniczeni terytorialnie. Dlatego zapraszamy wszystkie osoby:

a) które mają możliwości finansowe (wydrukowanie 100 wizytówek to koszt około 25 zł) i chciałyby aktywnie włączyć się w drukowanie materiałów promocyjnych oraz ich rozprowadzanie w swojej okolicy po miejscach obfitujących w mężczyzn (nie ma ograniczeń terytorialnych – inicjatywa jest ogólnopolska);

b) które dysponują czasem oraz (najlepiej) doświadczeniem w promocji w sieci (Facebook). Zwracamy się do ludzi z Poznania i okolic. Działania te wymagałyby ścisłej koordynacji, więc musielibyśmy mieć możliwość spotkania się w razie potrzeby; nie potrzeba tu armii – wystarczy nam maksymalnie kilka osób, by prace było łatwo koordynować;

do włączenia się do naszej inicjatywy w roli Ambasadorki/Ambasadora uStudni.pl.

Jeśli więc czujesz, że odnajdujesz się w sprawach promocyjnych albo np. bywasz w okolicach uczelni technicznych i chciałabyś/chciałbyś nam pomóc – odezwij się do nas mailowo. Wyposażymy Cię w niezbędne pliki do druku wizytówek/plakatów lub sformujemy z chętnych osób lokalny zespół do spraw promocji. Oczywiście nie zagwarantujemy Ci żadnych przywilejów ze sprawowanej funkcji a jedynie satysfakcję z pomagania innym oraz dodatkową pracę i potencjalne wydatki.

Pamiętaj, że chodzi nam o bardzo konkretną ofertę bardzo konkretnej pomocy – odezwij się tylko wtedy, gdy rzeczywiście masz w sobie gotowość do działania 🙂

Zachęcamy jednocześnie wszystkich do modlitewnego wsparcia naszej inicjatywy i bombardowania nieba w sprawie męskiej części populacji, aby nie pozostawiła bez odpowiedzi żadnej panny, która wypełniła formularz.

Dodaj komentarz